«Це загроза суверенітету України»: у Луцьку відбулася акція проти капітуляції (ФОТО)


У приміщення Волинської обласної державної адміністрації відбулася акція проти погодження Україною так званої «формули Штайнмайєра». Формула передбачає ухвалення закону про особливий статус Донбасу, який активісти вважають капітуляцією. Об этом сообщает vzhovkvi.in.ua со ссылкой на СМИ.

На мітинг у приміщенні Волинської облдержадміністрації зібралося кілька десятків активістів з банером «Ні капітуляції». Нагадаємо, у неділю 30 вересня, у Луцьку створили громадську ініціативу «Штаб протидії капітуляції».

Перед присутніми виступив депутат Луцької міської ради Микола Федік, який пояснив, що передбачене так званою «формулою Штайнмайєра».

Зокрема, законом передбачено амністію всіх бойовиків і терористів, особливий статус російської мови на Донбасі, особливий імунітет депутатам, обраним на тих територіях і жоден державний орган не зможе розігнати місцеві ради, які б рішення вони не приймали.

«Окрім того російські окупаційні війська залишаться на українській території, а Україна не отримає контролю над державним кордоном. Це, по суті, є втрата державного суверенітету України», – заявив депутат Луцької міської ради Микола Федік.

Учасники акції переконані, що вибори за таких умов на Донбасі виграють проросійські сили, які призначатимуть на тих територіях суддів, прокурорів і матимуть всю повноту влади. Окрім того законом передбачено, що Україна має гарантувати співпрацю окремих територій Донецької та Луганської областей з Російською Федерацією.

«Найгірше це те, що вся ця формула має бути реалізована за гроші громадян України. В тому числі тих, хто звідти повернувся калікою, та з родичів тих, хто звідти не повернувся взагалі. В той час як ті території нічого до державного бюджету сплачувати не будуть», – наголосив Микола Федік.

Перед присутніми також виступив заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик. Політик зареєстрував проект звернення щодо недопущення реалізації «формули Штайнмайєра», який має бути розглянутий Волинською обласною радою невідкладно на найближчій сесії.

«У проекті рішення зазначається, що ми розглядаємо «формулу Штайнмайєра» як однозначну капітуляцію. Ми рішуче це засуджуємо», – заявив Олександр Пирожик.

Також активісти висловили думки про те, що реалізація даної формули може призвести до дестабілізації ситуації в Україні, реального реваншу проросійських сил та втрати Україною державного суверенітету. Проти підписання угод з Росією на умовах «формули Штайнмайєера» вже офіційно висловилися Львівська обласна, та Тернопільська міська ради, позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради розглядатиме це питання сьогодні, 8 жовтня. Окремі депутати у Луцьку намагаються ініціювати позачергове скликання Луцької міської та Волинської обласної рад, аби розглянути проект рішення про засудження миру на умовах «формули Штайнмайєра». Також позачергові сесії міських рад скликаються й у районних центрах Волинської області.

На завершення мітингу Микола Федік зачитав текст проекту рішення, яке буде адресовано президенту України, голові Верховної Ради України та народним депутатам від Волинської області.

«Погоджена «формула Штайнмайєра» – це крок до капітуляції. Після реалізації формули Україну чекає розгул «русського міра». Ми вимагаємо: в жодному разі не допустити надання особливого статусу Донбасу ні шляхом так званої «формули Штайнмайєра» ні шляхом внесення змін до законів України. Притягнути до відповідальності та позбавити українського громадянства всіх, хто зрадив Українську державу та працював на окупаційну адміністрацію. Проводити вибори на окупованих територіях лише після повною деокупації та паспортизації. Ввести реальний, а не фейковий, як у 2015 році, воєнний стан на прифронтових територіях та розпочати повну блокаду окупованих територій, яку тримати до повної деокупації. Розірвати дипломатичні відносини з Росією до повної деокупації всіх територій. Домогтися надання реальної допомоги Україні від держав, які гарантували безпеку України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди із США та Великобританією про надання військової та гуманітарної допомоги Україні з наданням летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги. Відкликати із тристоронньої контактної групи у Мінську Леоніда Кучму, який довів свою неспроможність відстоювати інтереси України. Скасувати закон України про особливий статус Донбасу як такий, що суперечить Конституції України і несе загрозу державному суверенітету», – зачитав текст резолюції Микола Федік.

Текст звернення також передали голові Волинської обласної ради та виконувачу обов’язків голови Волинської обласної державної адміністрації, які з різних причин не могли прийти на акцію. Влади – немає, а вимоги – є: до мітингувальників не вийшли ні представники обласної ради ні державної адміністрації. У приймальні голови Волинської обласної ради повідомили, що голова облради Ірина Вахович перебуває у відрядженні. Активісти зареєстрували своє звернення, після чого запалили фаєри біля приміщення облдержадміністрації.

Також організатори акції у Луцьку анонсували масштабну акцію проти капітуляції у Києві 6 жовтня.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/tse-zahroza-suverenitetu-ukrainy-u-lutsku-vidbulasia-aktsiia-proty-kapituliatsii-foto/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя